Європейський Комісар з цифрової економіки та цифрового суспільства Ґюнтер Еттінґер відвідав Київ 25-26 липня. Він та прем’єр-міністр України Володимир Гройсман виступили на зустрічі високого рівня, де обговорювали виклики та можливості Єдиного цифрового ринку (ЄЦР) Європейського Союзу для України.

“Я радий почати переговори про створення Цифрової спільноти, яка зможе поширити переваги Єдиного цифрового ринку поза межі кордонів ЄС. Без сумніву, тісна співпраця в питаннях цифрових технологій на благо наших економік і наших суспільств відповідає інтересам і ЄС, і України, – заявив у своїй промові Ґюнтер Еттінґер. – Прем’єр-міністра Гройсмана і мене надихнув успіх Енергетичної спільноти, яка поширює правила внутрішнього енергетичного ринку ЄС на країни південно-східної Європи та за їхні межі. Ми маємо розвинути подібну візію для створення Цифрової спільноти між ЄС та Україною, і долучити інших країн-сусідів. Україна може скористатися перевагами Єдиного цифрового ринку ЄС, наближаючи своє законодавства до відповідних правил ЄС, а також до його принципів та норм. Це може стосуватися цілого розмаїття тем: електронної торгівлі, електронної комерції, електронної митниці, електронного врядування, електронних технологій в сфері охорони здоров’я, правил щодо телекомунікацій, цифрових навичок, просування інновацій – і це лише кілька можливостей, про які можна згадати. Угода про асоціацію між Україною та ЄС включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі, що попередньо вступила в силу, надає хорошу основу для поглиблення нашої цифрової співпраці.
Україна вже відіграла конструктивну роль у поглибленні цифрової співпраці з ЄС та іншими сусідами, підтримавши декларацію Першої міністерської зустрічі Східного партнерства щодо питань цифрової економіки, яка відбулася у червні 2015 року. Сьогоднішнє обговорення високого рівня має на меті підняти нашу співпрацю у сфері цифрових технологій на наступний рівень”.

Єдиний цифровий ринок ЄС (ЄЦР) забезпечує вільний рух людей, послуг і капіталу. Його учасники можуть легко займатися економічною діяльністю онлайн в умовах чесної конкуренції, високого рівня захисту особистих і споживчих даних, незалежно від громадянства чи місця проживання. ЄЦР вимагає легшого доступу до послуг і товарів онлайн, як для окремих осіб, так і для бізнесу. Для Європейської Комісії формування Єдиного цифрового ринку (ЄЦР) є одним із десяти політичних пріоритетів. В Єврокомісії вважають, що це забезпечить зростання економіки ЄС на 415 млрд євро щороку, а також допоможе створити сотні тисяч нових робочих місць.
Перший віце-прем’єр України Степан Кубів заявив, що приєднання України до європейського цифрового співтовариства дозволить Україні залучити близько 5 мільярдів євро, починаючи “вже з 2017 року”.
«Ми вже будуємо цифрову економіку, – говорить про готовність України приєднатися до Єдиного цифрового ринку ЄС заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків. – У нас загалом понад 100 тисяч ІТ-фахівців, і є перспективи зростання їх кількості до 200 тисяч. Це означає, що ми були, є і залишаємося ключовим елементом цифрового суспільства світу. Ми сьогодні продукуємо дуже багато інновацій, які користуються попитом за кордоном».
На початку осені у Брюсселі Комісар Еттінґер має намір організувати зустріч на рівні міністрів з шістьма країнами Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна), аби продовжити обговорення ідеї створення Цифрової спільноти.
Усі фото – www.kmu.gov.ua