ЄС надає понад 3 мільйони євро на територіальне співробітництво України та Молдови

На початку травня у Чернівцях, Вінниця та Одесі відбулися інформаційні дні фінансованої Євросоюзом Програми територіального співробітництва Молдова –Україна. Вона є однією з чотирьох, що будуть реалізовані в рамках ширшої Програми з територіального співробітництва Східного партнерства (EaPTC).0dc7013Нині в рамках програми Молдова-Україна триває конкурс проектів, який завершиться 14 липня. Інформаційні дні покликані були посприяти потенційним аплікантам, пояснити умови участі у програмі та критерії відбору, допомогти скласти якісні заявки.

a_Одеса
Аліна Жихарєва, представник неприбуткової організації «Агрікола»

Одеситка Аліна Жихарєва представляє неприбуткову організацію «Агрікола».

Ми займаємося екологічним туризмом, – розповідає вона. – Маємо кількох партнерів у Молдові, з якими вже працюємо в рамках інших проектів. Але будемо підшуковувати й нових. У нас з Молдовою справді є багато спільних проблем та можливих напрямків співробітництва, в тому числі щодо зеленого туризму. Швидше за все, наша заявка стосуватиметься цієї тематики.

Людмила Сиріцька взяла участь в інформаційному дні у Вінниці. Вона із села Серебрія Могилів-Подільського району Вінничини.

 – Живемо просто на кордоні. Вже співпрацюємо з Молдовою, маємо підписаний з владою сусіднього села по той бік кордону договір, – каже вона. – Хочемо розробити спільний проект, який дозволить розвинути наше співробітництво.

Бюджет Програми територіального співробітництва Молдова-Україна становить 3,3 млн. євро. Розмір грантів може бути від 60 до 300 тисяч. Десять відсотків вартості проекту повинні забезпечити самі його учасники. Втім, вони можуть отримати ці кошти у вигляді грантів з інших джерел.

Пріоритетами програми є поліпшення умов життя місцевих громад у прикордонних регіонах через реалізацію спільних проектів на підтримку соціально‐економічного розвитку, розв’язання проблем у сферах екології, зайнятості, охорони здоров’я, культури та освіти.

Участь у трьох проведених в Україні інформаційних днях взяли понад 300 потенційних отримувачів грантів. Раніше, в кінці квітня, подібні заходи відбулися в Молдові.

EaPTC є першою з фінансованих ЄС програм територіальної співпраці, яку реалізують винятково країни Східного партнерства – без участі партнерів з ЄС.

a_Вінниця
Людмила Сиріцька, учасниця інформаційного дня у Вінниці

Партнери, в цьому випадку з Молдови та України, отримують можливість розв’язувати спільні проблеми так, як вони самі це бачать, – каже експерт Програми з підтримки EaPTC Любов Паливода. – Це безцінний досвід, який в подальшому дозволить брати участь в інших, можливо масштабніших проектах.

Очікується, що на конкурс програми Молдова-Україна надійде близько 120 заявок.

Загальний бюджет EaPTC становить понад 12 млн. євро. Крім програми Молдова-Україна в її рамках реалізують ще три: Білорусь-Україна, Вірменія-Грузія та Азербайджан-Грузія.