Семінар для виробників медичних засобів реабілітації

У Києві 19 травня відбувся семінар «Застосування вимог Технічного регламенту щодо медичних виробів до технічних та інших засобів реабілітації».

MOLDOVA MEDICAL SIMULATION CENTREЙого було організовано в рамках проекту «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом»

-Відповідно до Угоди про асоціацію Україна має адаптувати її технічне регулювання з відповідним регулюванням Євросоюзу, – каже керівник проекту Стефанос Іакімідіс. – Це стосується і сфери медичних засобів, стандарти якої мають бути гармонізованими з тими, що є в ЄС. Сьогоднішній семінар – перший контакт з виробниками медичних засобів. Є багато питань, які мають бути пояснені та взяті до уваги, аби виробники підготувалися до роботи з новим регулюванням.

Семінар викликав значний інтерес. Експерти проекту та представники українських державних інституцій розповіли про нинішнє українське законодавство щодо технічного регулювання в сфері медичних виробів, норми Євросоюзу та нюанси їх застосування, про процедури оцінки відповідності медичних засобів та їх класифікацію тощо.

-Мені цікаво було детальніше дізнатися про норми Євросоюзу. Адже якщо ми будемо їх дотримуватися, то зможемо відкрити європейський ринок і продавати свої засоби медичної реабілітації не лише в Україні, а й працювати з міжнародними партнерами, – каже учасник семінару, директор Центру комплексної реабілітації інвалідів Андрій Гудзенко.

Згідно з недавнім опитуванням проекту, про гармонізовані європейські стандарти для своєї продукції знають 65% виробників – але при цьому мало хто знає, де можна отримати детальну інформацію. Опитування проводилося з метою краще зрозуміти інформаційні потреби українських виробників та оптимізувати семінари для підприємців, які проект планує проводити у травні-червні цього року. Як от цей, присвячений Технічному регламенту ЄС щодо медичних виробів.

Більше інформації про Програму підтримки галузевої політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом» можна отримати на її сайті.

Стаття опублікована у партнерстві із проектом ЄС щодо усунення технічних бар’єрів у торгівлі: ukr.no-trade-barriers.com